SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web tracker



NARŠYMUI



AKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Naciai 2011

Straipsnio autorius: M-zidinys

2011.05.15
Kritinis straipsnis + Fotoreportažas

LIETUVOS NACIONALINIS YU-GI-OH 2011 ČEMPIONATAS

TURINYS (nuspaudžiat ir patenkat ten kas domina labiausiai)

Prizai - pažadai kovoje su realybe (Pažadai ištęsėti 2011.07)
Kas turnyre buvo padaryta gerai
Kas turnyre buvo padaryta blogai
Turnyro eigos fotoreportažas
Žaidėjų pasiskirstymas po 6 ratų ir jų kaladės
TOP 8 (poros, kaladžių sudėtys)
TOP 4
Finalas
Interviu su Shans'u (apie įgytą patirtį turnyruose)

Nuotraukų Galerija ( Peržiūrai )
Visų 45 dalyvių kaladžių sudėtys ( Peržiūrai )

Gegužės 15 d. Vilniuje, Holiday Inn keturių žvaigždučių viešbutyje vyko 2011 m. Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas, kuriame dalyvavo 45 žaidėjai iš visos Lietuvos. Šiais metais patalpos buvo tikrai prabangios ir vertos svarbiausio metuose oficialaus renginio, kurio pagrindinis prizas - apmokėta kelionė į Ispanijoje, Madride, vyksiantį Europos Čempionatą. Taip pat turnyras, pasikeitus Yu-Gi-Oh žaidimą kuruojančiam atstovui, pirmą kartą vyko Vilniuje. Už tai turėtume būti dėkingi D6 parduotuvės savininkui Rudolf, kuris taip pat talkininkavo iš Estijos atvažiavusiam oficialiam Konami atstovui, prižiūrėjusiam turnyro tvarką.

PRIZAI - PAŽADAI KOVOJE SU REALYBE ( PRIZAI ATSIŲSTI )

Nacionaliniai turnyrai nuo kitų visada skiriasi prizų gausa, tačiau šiuo atveju buvo daugiau ne prizų, o pažadų. Visų pirma oficialiame puslapyje kiekvienam dalyviui buvo žadama duoti po vieną papildymo pakuotę vien už dalyvavimą. Šis pažadas įvykdytas nebuvo, nes nebuvo atvežti prizai ir buvo nutarta Booster'ius pirkti iš D6 ir juos kaip prizus išdalinti TOP 16. TOP 8 numatyti kiti prizai: įmautės, kilimėliai, trofėjai, kortos, kelionė, kuriuos žadėjo atsiųsti.

TOP 16 geriausių žaidėjų turėjo gauti įmautes ir papildymo pakuočių. Įmaučių nebuvo atvežta, tačiau visi gavo nors po vieną Storm of Ragnarok papildymo pakuotę. TOP 8 turėjo gauti žaidimo kilimėlį, TOP 4 trofėjus, o laimėtojas 3 kortas: T. G. Hyper Librarian, Meklord Emperor Granel, Meklord Astro Mekanikle. Visų šių gėrybių taip pat nebuvo atvežta, tačiau pažadėta, kad viskas bus išsiųsta paštu kiekvienam asmeniškai. Tikėkimės, kad praeitų metų Nacionalinio turnyro scenarijus nepasikartos ir tikrai visi gaus prizus. Visi TOP 8 užsitikrino pakvietimus Ispanijoje vyksiantį Europos Čempionatą, tačiau tik laimėtojas galės sau leisti ten nuvažiuoti.

PAPILDYMAS - visi žadėti šio ir praėjusių turnyrų prizai atkeliavo 2011.07

O kas nieko nelaimėjo, galėjo nusipirkti sau paguodos prizų, nes produkcija prekiavo D6: Storm of Ragnarok papildymo pakuotės (14 Lt), struktūrinės kaladės: Marik (29 Lt) ir Dragunity Legion (32 Lt) bei įmautėmis (apie 7 Lt).

TURNYRO EIGA

Nacionaliniame turnyre visi privalėjo turėti A) užpildytą, nustatytos formos kaladės sudėties lapą; B) COSSY numerį (KDE turnyruose naudojama nauja programinė įranga, pakeitusi senąją Mantis ir UDE kodus), kas neturėjo kortelės, ją gavo turnyro metu. Informacija! tiems, kas pametė savo kortelę arba jos visai negavo. Svarbiausias yra KODAS, o ne pati plastmasinė kortelė. Jei pametėte savo kodą, jį galite rasti ČIA.

Susirinkus 45 žaidėjams, yra skelbiami 6 ratai, kurių metu sužinomi 8 geriausi žaidėjai. Jų reitingas skaičiuojamas ne tik pagal laimėtų mačų skaičių, bet programa skaičiuoja ir buvusių priešininkų stiprumą t.y. kiek jie surinko pergalių. Į TOP 8 tikrai patenka tie, kurie surenka 5-6 pergales, surinkusių 4 pergales likimas priklauso jau nuo varžovų užimtų vietų. Vėliau vyksta ketvirtfinalinis, pusfinalinis bei finalas. Kas yra jau dalyvavę nors viename turnyre žino, kad visuose turnyruose galioja tokia pati tvarka, todėl norėdami susipažinti su detalesne eiga, skaitykite ankstesnių turnyrų aprašymus.

Kadangi esu jau dalyvavęs 2 Nacionaliniuose bei 4 Neoficialiuose turnyruose, esu pakankamai kompetetingas, kad galėčiau įvertinti šio turnyro teigiamus ir neigiamus dalykus. Tai mano asmeninės įžvalgos, kurios nebūtinai atspindi visų dalyvių nuomonę. Taip pat išsakytos pastabos nėra skiriamos konkretiems asmenims.

KAS TURNYRE BUVO PADARYTA GERAI

1) Išnuomotos geros ir pakankamai pigios patalpos (po ~8 Lt nuo žaidėjo). Lyginant su sporto sale, tai didelis žingsnis pirmyn. Matomai, taupumo sumetimais, buvo išnuomotas holas ir atskira nedidelė patalpa. Vietos pilnai visiems užteko, gal kiek oro pritrūko mažojoje patalpoje. O ir susisiekimas, važiuojant nuo stoties yra tikrai neblogas. PS: stalai su staltiesėmis ir minkštos kėdės, o dar koks vaizdas pro langą!!

2) Turnyras praėjo sklandžiai, nors ir neveikė spausdintuvas, todėl visus ratus skelbė per kompiuterį. Nekilo didesnių ginčų žaidžiant, nes juos išspręsdavo teisėjas iš Estijos, taip pat jam talkininkavo D6 savininkas ir keli iš mūsų žaidėjų tarpo.

3) Lyginant su 2010 m. turnyru, buvo sumažintas mokestis iki 25 Lt. Pats dalyvio mokestis buvo 12 Lt + 8 Lt už patalpas ir +5 Lt teisėjams, organizatoriams ar dar kažkur nuėjo kitur. Negerai, kad nėra pasakyta, kur ir kiek surinktų pinigų buvo panaudota. Kaip buvo išleisti 1125 Lt? Veiklos skaidrumas užtikrina pasitikėjimą ir užkerta kelią piktnaudžiavimams.

Apibendrintai, galima teigti, kad turnyras organizacine prasme pavyko, tačiau šį turnyrą aptemdė keli dalykai, kurie kartojasi.

KAS TURNYRE BUVO DAROMA BLOGAI

1) Nustatyta orientacinė turnyro data buvo staiga paankstinta ir visiems tai sudarė sunkumų planuojant savo kalades bei dalyvavimą. Nors tai ir nepriklausė nuo mūsų, tačiau dalis žaidėjų negalėjo atvykti. Ir kodėl sekmadienį?

2) Vėl nebuvo atvežti prizai, nors ir pažadėjo atsiųsti visiems paštu, tačiau nemanau, kad toks būdas yra pigesnis nei imti ir atvežti tuos prizus. Taip pat nebuvo laikomasi oficialiai nustatytų prizų paskirstymo reikalavimų, nes nebuvo atvėžti prizai ir reikėjo suktis iš padėties.

3) Visur reikia saugoti savo daiktus, o turnyruose ypač, nes visur yra ilgapirščių, kurie ne vietoje paliktus daiktus tiesiog privatizuoja. Tai nepriklauso nuo turnyro organizatorių, tačiau mums derėtų prižiūrėti savo ir kaimyno daiktus, o pastebėjus ką nors įtartina pranešti atsakingam asmeniui.

4) Teisėjų darbas. Nereikia būti aklam biurokratui, kuris vadovaujasi rašytiniu žodžiu ir nesigilina į realią situaciją t.y. būti griežtam kur nereikia ir atlaidžiam kur tikrai pažeidžiamos taisyklės ir kalbu ne tik apie žaidimo, bet apskritai apie tvarkos užtikrinimą turnyro metu. Pvz: naujokui, netyčia blogai užpildžius kaladės sąrašą, skiriamas kovos pralaimėjimas, o laiku neprisėdus prie stalo įskaitomas mačo pralaimėjimas, kai tuo tarpu per finalinę kovą toleruojamas "pirikūras", kai net pietų pertraukos dėl laiko stokos skirta nebuvo.

FOTOREPORTAŽAS - PRIEŠ PRASIDEDANT TURNYRUI

Prieš prasidedant turnyrui, vyksta registracija, kurios metu visi pildo kaladžių sąrašus, ieško trūkstamų kortų, keičiasi, perka ir galiausiai laukdami pradžios apšyla draugiškose kovose. Tai ramybės ir susikaupimo metas, kai bandoma ką nors sužinoti apie būsimų priešininkų kalades, susitinkama su pažįstamais ir draugais. Tai savotiškas ritualas prieš prasidedant kovoms.

- 1 RATAS -

Šiais metais pripleškinau tiek, kad net fotoaparatas išsikrovė. Visas nuotraukas sudėjau pagal ratus ir pagal fotografavimo eiliškumą. Peržvelgę visas nuotraukas, turėtumėte pasijusti lyg patys būtumėte stebėję visas kovas. Šį kartą bandžiau užfiksuoti visus turnyro dalyvius, išskyrus save (tokia ta fotografo dalia) ir įdomesnes situacijas žaidimo lauke.

- 2 RATAS -

- 3 RATAS -

- 4 RATAS -

- 5 RATAS -

- 6 RATAS -

ŽAIDĖJŲ PASISKIRSTYMAS PO 6 RATŲ IR JŲ KALADĖS

- TOP 8 -

- TOP 8 KALADŽIŲ SUDĖTYS -

Spoiler'is: Šarūnas Rumšas prieš Ievą Kniežaitę

Spoiler'is: Mantas Petrauskas prieš Aleksandrą Šankiną

Spoiler'is: Kristupas Sciaponis prieš Augustinną Žalį

Spoiler'is: Kazimieras Kanarskas prieš Sviatoslav Burlakov

- TOP 4 -

- FINALAS -

Turnyrą, pasitelkęs juodąsias technologijas, rezultatu 2:1 laimėjo Augustinas Žalys (CheGewara), o antrą ne mažiau garbingą vietą užėmė užsidegimo nestokojantis Shans'as, kuris praeitais metais Nacionaliniame buvo užėmęs 3 vietą. Jei laikysimės dėsningumo, 2012 m. Nacionalinio turnyro nugalėtojas jau turėtu būti aiškus. PS: žmogus žmogui ir vargo pavydi!

Neblogai pasirodė ir kiti Akademijos Komandos nariai J_BYYX su savo vieninteliais ir nepakartojamais Scrap'ais ir daugybę apdovanojimų jau susišlavęs Tadidas, na o aš negaliu susitelkti ties žaidimu, nes turiu surinkti informaciją ir paruošti visų laukiamą reportažą. Retoriškai pagalvojus, galėtų bent neimti turnyrinio mokesčio už visą šį intelektinį darbą.

ĮDOMESNĖS FINALO AKIMIRKOS

- PRIZAI -

PABAIGAI INTERVIU SU SHANS

1. Esi sparčiai kylantis naujokas, kuris per du metus sugebėjo užimti 3 ir 2 vietas Nacionaliniuose turnyruose. Tad ką patartum naujokams, tik pradėjusiems siekti šio žaidimo aukštumų?

Na... Reiktų atrasti save šiame žaidime t.y. savo žaidimo stilių, kuris būtų patogus ir suprantamas. Jei nežinosi ką darai, nepavyks pasiekti didesnių laimėjimų. Aš pradėjau žaisti realiai, nes patiko Synchro Summon idėja, todėl nuo pirmosios dienos bandžiau susidėti gerą Synchro kaladę. Pirmoji rimtesnė kaladė buvo Flamvell‘iai, su kuriais užėmiau 3-ą vietą, nes tikėjau jos galimybėmis. Tai buvo man artima kaladė, tačiau akivaizdžiai per silpna, lyginant su kitomis to laikotarpio kaladėmis. Jei būčiau labiau patyręs ir žinočiau daugiau taisyklių, galėjau ir į finalą patekti. Tada supratau, kad reikia žinoti ne tik kaip veikia tavo kaladė, bet ir kitų, nes antraip bus sunku pralįsti į Top‘us. Dabar žaidžiu su viena iš stipriausių šiuo metu kaladžių, kuri man patinka dėl labai daug Synchro Summon.

2. Beveik po kiekvieno turnyro vis keiti kaladę. Kodėl taip darai ir kaip pasirenki kaladę, su kuria galėtum parodyti neblogus rezultatus?

Esu naudojęs 3 kalades: Flamvell (dalyvavau 2010 Naciuose – 3 vieta ir 2010 Summer Cup – Top 8), Synchro Plant (2010 Autumn Cup – 10 vieta ir 2011 Winter Open – nepatekau net į Top 16) ir Six Samurai (2011 Naciai – 2 vieta). Kalades renkuosi pagal tuo metu vyraujančią situaciją. Po 2010 Summer Cup prasidėjo „crazy“ laikai, nes atsirado daug specialiųjų kvietimų ir Plant‘ai buvo geriausia kaladė. Pasikalbėjęs su pastarąjį turnyrą laimėjusiu Latviu pradėjau po truputi rinkti šią kaladę. Su ja man nesisekė, todėl po dviejų nesėkmių turnyruose pamačiau Six Samurai. Testavimai parodė, kai tai stipri kaladė, todėl pardavęs savo senąją kaladę, susirinkau Samurajus, nes maniau, kad niekas jų nerinks, nes tai pakankamai brangus malonumas. Tačiau juos masiškai visi pradėjo rinkti, todėl pasidarė sunku žaisti. Nors kaladė ir stipri, tačiau reikia prie jos priprasti, o tam reikia daug laiko. Aš, kaip ir Swietas, žaidėme nuo tų laikų, kai jie dar tik atsirado OCG, todėl Nacionaliniame mums buvo lengviau patekti į Top‘us nei kitiems Six Samurai žaidėjams.

3. Turnyruose visi siekia užimti kuo aukštesnę vietą, tačiau ne visada tai pavyksta. Pralaimėjimo kartėlis pažįstamas visiems žaidėjams. Kaip susitaikyti su pralaimėjimu ir nenuleidus rankų bandyti dar kartą?

Reikia žinoti, kad jei kažkas laimi, kitas pralaimi. Pralaimėti kartais yra sveika, nes yra dar didesnis stimulas tobulėti. Tada mes pamatome ką darėme negerai, ką reikia keisti kaladėje ir net savyje. Taip pat keičiasi formatai, atsiranda naujos kortos, todėl jei sėdėsi vienoje vietoje ir galvosi, kad esi geriausias, vieną dieną tavo vietą užmis vertesnis. Reikia mokintis pralaimėti ir tame įžvelgti naujas galimybes. Tačiau daugelis žaidėjų tiesiog sako, kad aš daugiau nebežaisiu, nes man tiesiog nesiseka. Tai ne tiesa! Man buvo sunku nuo 3 vietos Naciuose kristi net už Top 16 borto. Tada atsisėdau, pergalvojau kaladę ir galimas strategijas, daug testavau ir pavyko vėl sugrįžti. Vieno mano mėgstamiausių filmų idėja teigia – „Never Back Down“. Todėl ir jums pasakysiu tą patį – niekada nepasiduok, ateis ir jūsų laikas.

4. Pasiekus TOP 8, visų dėmesys staiga nukrypsta į tuos kelis žaidėjus, o vis artėjant Finalui didėja jaudulys. Tad kaip susidoroti su ta nervine įtampa, kuri dažnai pakiša koją? Kaip atsiriboti nuo visų ir susitelkti ties žaidimu?

Yra vienas geras atsakymas – MUZIKA. Visada su savimi turiu savo mobilųjį, kuriame yra virš 600 dainų pagal individualų skonį. Šią svarbią taisyklę pamiršau per finalinę šių metų Nacionalinio kovą. Būčiau nusiraminęs ir ramiai apgalvojęs situaciją, nes priešininkas elgėsi provokuojančiai, blaškė dėmesį. Kiti tiesiog pripranta prie to jausmo, kai sėdi Top‘uose ir jiems tai patinka. Tačiau naujokus visada apima nerimas. Mano priešininkas darė daug klaidų, nes prie jo buvo daug žiūrovų, kurie stebėjo, diskutavo. Šiais metais nebuvo padaryta atskira Top 8 erdvė, todėl naujokams buvo sunkiau susitelkti ties žaidimu.

5. Ar turnyre svarbus aplinkinių palaikymas? Ir kokia vyrauja atmosfera žaidžiant Top‘uose?

Manau svarbu. Kai prie manęs buvo artimi žmonės, kurie mane motyvuoja stengtis ir siekti gerų rezultatų, atsiranda toks jausmas, jog gali nuversti kalnus, todėl iki finalo aš ėjau ramiai ir užtikrintai, bet pasiekęs finalą papuoliau į sunkų emociškai aktyvų debesį: visi tylėjo ir galima buvo girdėti tik savo priešininko krečiamas nesąmones. Palaikyti gerą atmosferą yra labai svarbu, bet finaluose ji visada būna įtempta ir susirinkus dviem geriems žaidėjams būtina viską išsiaiškinti tarpusavyje, neliečiant kitų.

6. Ar verta dėtis brangią kaladę? Ar atsiperka investicijos? O galbūt užtenka geros idėjos ir gero pasiruošimo?

Ne kaladės brangumas laimi kovas, o pats kaladės šeimininkas, jo patirtis ir kaladės valdymo meistriškumas. Todėl visiems patariu dėtis originalias kalades, nes tik tada gerai žinosite ką daro konkreti korta kaladėje ir stengtis nekopijuoti. Jei visgi nutariate dėtis pagal kažkieno kaladės pavyzdį, būtinai testuokite, kol galutinai suprasite visų kortų tarpusavio ryšį. Pvz. vienas mano pažįstamas turėjo Six Samurai su 2x Solemn Warning‘ais (po 200 Lt vienas), o daugiau kaladės sudėtys buvo beveik identiškos. Kažkodėl į Top‘us patekau aš, o ne jis. Tad ne visada žaidimo baigtį lemia brangios kortos. Patariu dėtis tokią kaladę, kuri atitiktų formatą, o svarbiausia ji patiktų.

7. Kaip padrąsintum naujoką, norintį sudalyvauti realiame turnyre, kuris vis randa pasiteisinimų, kad neturi geros kaladės, kad nemoka dar gerai žaisti ir pan.

Tai sunkus klausimas, nes mes Vilniuje kiekvieną kartą organizuojant klubą bandome kaip nors padrąsinti žmones sudalyvauti turnyre. Skoliname jiems kortas, leidžiam daugiau prox‘ų (originalių kortų pakaitalai), mažiname dalyvių mokestį, tačiau jie visada randa priežastį nežaisti. Aš manau, kad tie pasiteisinimai yra tiesiog nepagrįsti pasiteisinimai. Aš pats pradėjau nuo Starter Deck, kuriame buvo pirmieji Synchro monstrai – Junk Warrior, Gaia Knight, the Force of Earth bei Colossal Fighter. Dar turėjau nusipirkęs Structure Deck: Rise of the Dragon Lords. Iš šių dviejų kaladžių susidėjau Synchro kaladę. Į mane klube žiūrėjo keistai, nes darydavau keistus derinius, bet kažkaip sugebėdavau laimėti net prieš tuo metu stipriuosius Blackwing‘us.

Yra labai kvailų kaladžių, yra labai gerų, bet dar yra tos kaladės, kurios veikia, nes tu žinai kodėl joje yra visos kortos, nes pats jas ten ir įdėjai. Laimėjau pakvietimą į 2010 m. Nacionalinį turnyrą, turėdamas netradicinę kaladę, kurią susirinkau per 10-15 min. iš savo turimų ir draugų skolintų kortų. Tad „Never Back Down“ ir tikėk savo kaladė, nes jei žinai kad ji veikia, ji veiks, tik svarbu tai įrodyti kitiems, o tai gali padaryti tik žaisdamas, o ne slėpdamasis tamsiame kampelyje, kur niekas tavęs nemato ir negirdi.

Susiję straipsniai

1-asis Vilniaus Meet'as ( 2008.10.04 )
2-asis Vilniaus Meet'as ( 2009.03.14 )
3-asis Vilniaus Meet'as ( 2009.10.02 )
4-asis Vilniaus Meet'as ( 2010.03.27 )
Vilniaus Yu-Gi-Oh klubo turnyras (2011.04.16)

Lietuvos Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas 2009 (Seto įspūdžiai)
Diečkus Cup ir Kauno Meet'as (2009.11.14)
Įspūdžiai iš Latvijoje vykusio turnyro (2009.12.19)
Lithuania Open 2010 Winter turnyras Kaune (2010.02.06)
Lietuvos Nacionalinis Yu-Gi-Oh Čempionatas 2010 (2010.05.22)
Lithuanian Summer Cup 2010 (2010.08.21)
Autumn Cup 2010 (2010.11.21)
Lithuania Winter Open 2011 (2011.02.19)