SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web trackerNARŠYMUIAKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

COSSY

Paskaitos autorius: M-zidinys

2015.08.05
Žaidimo naujokams

COSSY - KAS TAI?

Turbūt bent viena ausimi esate kažką girdėję apie COSSY reitingavimo sistemą, galbūt net turite savo asmeninę ID kortelę, kurios vis dar neaktyvavote ir nesusitvarkėte žaidėjo profilio. Kodėl to nepadarėte? Laiko stygius, apsileidimas, o galbūt elementarus neišmanymas, kas tai yra, kaip tai veikia ir kam to reikia? Būtent šis straipsnis atsakys į visus šiuos klausimus.

TAIGI, KAS TAI?

„Konami Card Game Official Tournament Support System“ (trumpiau COSSY) – Konami kortų žaidimo oficiali turnyrų paramos sistema / programa, kurios pagalba vykdomi oficialūs turnyrai, taip pat tai yra pasaulinio lygio reitingavimo sistema, kuri buvo paleista 2009 m. ir pakeitė Upper Deck Entertainment iki tol buvusią „Mantis“ programą ir reitingavimo sistemą. Teoriškai tai yra viso pasaulio (išskyrus Aziją) Yu-Gi-Oh! žaidėjų duomenų bazė, kurioje skaičiuojamas kiekvieno oficialiuose turnyruose žaidžiančiojo reitingas.

KAIP TAI VEIKIA?

Norėdami užsiregistruoti šioje sistemoje, reikia gauti specialią Konami ID kortelę, ant kurios yra nurodytas dešimties skaitmenų kodas ir slaptažodis. Šiuo metu Lietuvoje ją galima gauti iš kai kurių klubų organizatorių ir Mystic. Ši kortelė turi būti užregistruota www.cossy.konami.net svetainėje (suvedama pagrindinė prašoma informacija apie save). Užregistravę kortelę su savo dešimties skaitmenų kodu galime registruotis į bet kurį turnyrą (klubinį, regioninį ar nacionalinį), kuris yra sankcionuotas t.y. oficialus ir naudoja COSSY programinę įrangą.

Bet kuris Lietuvoje vykstantis turnyras gali būti oficialus, jei jo organizatorius sutvarko tam tikrus formalumus su Mystic‘u. Turnyro organizatorius Mystic‘ui turi iš anksto pranešti apie planuojamą organizuoti turnyrą t.y. rezervuoti turnyro laiką, vėliau informuoti apie rezultatus, kurie bus išsiųsti Konami Digital Entertainment. Žaidėjai į tokį iš anksto suplanuotą turnyrą turėtų registruotis, nurodydami savo ID numerius, vardą ir pavardę (tik nepamirškite aktyvuoti kortelių). Tokiu būdu visa oficialių turnyrų istorija nukeliaus į mūsų reitingą, skaičiuojamą kiekvienam turnyrų sezonui, kurio pradžia balandžio mėnuo. Tai reiškia, kad kiekvieną balandį reitingas pradedamas skaičiuoti nuo nulio. Tokiu būdu sudaromos lygios galimybės tiek senbuviams, tiek naujokams kaupti savo sezoninį reitingą ir varžytis dėl savo vietos geriausiųjų pasaulio žaidėjų gretose.

KAM TO REIKIA?

Visų pirma tai yra reitingas – galimybė palyginti savo pasiekimus tiek šalies, tiek pasaulio mastu. Taip pat vienoje vietoje kaupiama asmeninė oficialių TCG turnyrų istorija. Sistema atlieka bendruomenės vienijimo funkciją t.y. leidžia pasijusti didesnės bendruomenės dalimi, peržengiant savo regiono ribas. Aišku, visa tai yra sentimentali vertė, o kur apčiuopiama nauda?

2010 m. Konami, norėdamas paskatinti naudojimąsi šia sistema, buvo įsteigęs specialų prizą – proginį žaidimo kilimėlį 1000-čiui didžiausią reitingą turintiems žaidėjams (Kanada: 43, Europa: 239, Japonija: 278, Lotynų Amerika: 32, Amerika: 413). 2011 m. buvo išsiųsta 1000 įmaučių pakuočių. 2014 m. prizai buvo dalinami geriausiems regiono žaidėjams, išskiriant Ameriką (buvo apdovanoti 500 geriausiųjų), Kanada (50 geriausiųjų) ir Lotynų Amerika (100 geriausiųjų). Visi laimingieji gavo specialų Token‘ą su užrašu „TOP COSSY DUELIST“. Europos reitingas kol kas yra dar kūrimo stadijoje ir netolimoje ateityje žadamos permainos.

Netvarkinga (neaktyvuota) COSSY ID kortelė gali gerokai sugadinti nuotaiką. Pavyzdžiui, oficialiame turnyre užėmus aukštą vietą ir laimėjus kelialapį į kokį nors Europos Čempionatą, dėl neaktyvuoto ID numerio, krautis lagaminų į kelionę gali ir netekti.

Jei jums nerūpi sentimentalumai, nesivaikote aukštų reitingų ir neketinate važiuoti į Europos ar pasaulio Yu-Gi-Oh! čempionatą bei Token‘as dovanų nėra pakankama priežastis naudotis COSSY (nežinia ar net yra teorinė galimybė laimėti tokį Token‘ą lietuviui), tada bent tai turėtų paskatinti gauti arba susitvarkyti savo ID kortelę. Šios kortelės pagalba galima jungtis prie oficialios Yu-Gi-Oh! kortų duomenų bazės, kurioje galima rasti visas šiuo metu išleistas kortas.

Prisijungus prie duomenų bazės galima bus dėtis savo kalades ir atsispausdinti šių kaladžių sąrašų lapus, kurie yra tinkami dalyvauti Lietuvos didesniuose turnyruose. Patikėkite manimi, sutaupysite labai daug laiko! Taip pat galima bus sudarinėti savo turimų (eng. Haves) ir norimų (eng. Wants) kortų sąrašus. Tai patogus įrankis valdyti savo kaladžių ir kortų kolekciją.

TRUMPA ATMINTINĖ:
1) Oficialią žaidėjo ID kortelę galima gauti iš klubo organizatoriaus (visada klauskite) arba per didesnius turnyrus iš Mystic (susisiekti per PM);
2) Kortelę reikia registruoti šiuo adresu www.cossy.konami.net (pasirinkite Lietuvą);
3) Pasakydami savo ID kortelės dešimties skaitmenų kodą, vardą ir pavardę, galite registruotis į turnyrą (jis turi būti oficialus);
4) Pametus savo kortelę arba pamiršus slaptažodį, bus prarasti visi duomenys, todėl kur nors užsirašykite savo dešimties skaitmenų kodą ir saugokite slaptažodį.