SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web tracker



NARŠYMUI



AKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Gishki archetipas

Straipsnio autorius: Snikatron

2012.05.02
Originalus straipsnis - [ ČIA ]

GISHKI ARCHETIPAS

Hidden Arsenal papildymų archetipai dažnai užmirštami. Atsimenate Ally of Justice ir Genex monstrus? Aš, kaip ir daugelis kitų, galėčiau paminėti turbūt tik Genex Undine, Genex Ally Birdman, Ally of Justice Catastor, Decisive Armor ir R-Genex Locomotion. Gerai, dar Genex Controller, tačiau jeigu manęs paklaustų, nesugebėčiau pasakyti, ką visi Ally of Justice monstrai daro. Žinoma, Dragunity ir Fabled tapo populiarūs, bet tenka pripažinti – dauguma Hidden Arsenal archetipų nėra galingi ir turbūt žinomi tik dėl pavienių kortų, pavyzdžiui, Ice Barrier dėl savo drakonų, o Mist Valley – dėl Mist Valley Falcon ar Divine Wind of Mist Valley. Aišku, kaip ir Dragunity ar Fabled, anksčiau ar vėliau atsiranda archetipas, kuris vertas dėmesio. Nors Laval dar reikės palaukti, tačiau Gishki monstrai jau tikrai ne už kalnų. Patikėkite manimi, pabandę nepasigailėsite...

Gishki gentis – povandeninių humanoidų ir vandens stichiją pažabojusių burtininkų bei šamanų kultas. Jie, priešingai negu įprasta, nekviečia Synchro monstrų, o į pagalbą pasitelkia galingus Evigishki ritualinius monstrus, kurie laisvai kontroliuoja priešininko ranką arba atveria nepažabotas jūsų kaladės galimybes. Tačiau Evigishki iškvietimui reikia aukos...

Gishki veikimo principas

Gishki monstrų esmė – kviesti ritualinius monstrus, kurie sugrąžina kortas atgal į priešininko malką arba jums traukia papildomas kortas. Kuo gi jie geresni už Herald of Perfection ar Demise, King of Armageddon? Visų pirma Gishki monstrai (Evigishki ritualinių monstrų pagalbininkai) suteikia kaladei stabilumo, o jų ritualinis burtas – Gishki Aquamirror – sugeba save perdirbti bei sugrąžinti mirusį arba panaudotą Evigishki monstrą. Kaip suprasti panaudotą? Na, Gishki žaidėjai, užuot paaukoję savo Gishki monstrus, dažnai paaukoja kitą Evigishki monstrą. Pavyzdžiui, Evigishki Gustkrake (ritualinis monstras) iškvietimui panaudojamas kitas Gustkrake, tačiau jis sugrąžinamas į rankas Gishki Aquamirror efektu. Kadangi dauguma Evigishki leidžia jums ištraukti kortą arba išmesti ją iš priešininko rankų, galiausiai neprarandate pranašumo, perdirbate veidrodį kitam ritualui ir turite milžinišką monstrą ant stalo. Na, o jeigu nepavyko perdirbti veidrodžio, nesijaudinkite – visada galėsite tai padaryti vos jūsų priešininkas suras būdą nusikratyti Evigishki monstro. Patikėkite manimi, jis tai norės padaryti, nes didžiausias Evigishki puikuojasi 3200 ataka. Nieko ypatingo, tik tarp kitko.

Kodėl Gishki?

Gishki kaladė pasižymi stabilumu, todėl dažnai neteks laukti, kol ištrauksite pergalei reikalingą kortą. Be to, nieko negali būti smagiau kaip sutriuškinti priešininką milžinišku okultistų ritualo metu iškviestu demonu iš požemių pasaulio. Jeigu dar neužtenka priežasčių, jie taip pat pakankamai pigūs, nes dauguma kortų, kurių reikės, rasite Hidden Arsenal papildymuose, kurių kortas, kaip žinote, galite nusipirkti už prieinamą kainą. Galiausiai, priešingai nei dauguma dabar esamų kaladžių, Gishki turi bent keturis skirtingus variantus ir nemažai vietos asmeniniams pasirinkimams, todėl eksperimentuoti su Gishki tikrai nenusibos!

Kaip sukonstruoti Gishki?

Jeigu reikėtų supaprastinti Gishki kaladės struktūrą, išskirčiau tris pagrindinius elementus: Gishki variklį, pasirinktus ritualinius monstrus ir užpildą. Praktiškai Gishki variklis yra kaulai, suteikiantys tvirtumą ir atramą, o Evigishki – raumenys, smogiantys priešininkui. Užpildas, tuo tarpu, yra oda, kad kaladė turėtų kaip apsisaugoti ir reaguoti į priešininką, nes iš esmės Gishki yra derinių tipo kaladė, kuri mažai sąveikauja su priešininku.

Kaulai!

Pagrindinės Gishki kortos, kurios turi būti kiekvienoje Gishki kaladėje, yra šios:

3x Gishki Abyss
3x Vision Gishki
3x Gishki Shadow
3x Gishki Aquamirror
3x Salvage

Žinoma, skaičiai gali skirtis, tačiau Gishki Abyss iš esmės yra trys papildomos Vision ir Shadow kopijos. Vision ir Shadow, tuo tarpu, yra trys papildomos Gishki Aquamirror ir Evigishki monstrų kopijos, atitinkamai. Skamba kebliai, tačiau aukščiau paminėtos kortos yra 9 Gishki Aquamirror ir 6 Evigishki monstrai. Salvage, tuo tarpu, yra privaloma korta, kuri tik padidina kaladės galimybes kovoti, jeigu dvikova užsitęsia. Nežinau kaip jūs, bet kaladė, turinti, pavyzdžiui, 9 Rescue Rabbit skamba visai neblogai. Ar įmanoma šį skaičių padidinti? Be abejo!

Gishki Beast

When this card is Normal Summoned: You can target 1 Level 4 or lower "Gishki" monster in your Graveyard; Special Summon that target in face-up Defense Position.

Gishki Beast gali atlikti kelias funkcijas. Geriausiu atveju Beast prikels Gishki Abyss, kurio efektas suveiks ir suras Vision arba Gishki Shadow. Vadinasi, papildomos Gishki Beast kopijos kaladėje yra papildomi Evigishki ar Gishki Aquamirror. Blogiausiu atveju, Gishki Beast gali prikelti panaudotą Vision arba Shadow, jeigu rankose nebėra ką aukoti ritualui. Na, o jeigu nėra nei Abyss, nei Vision, nei Shadow, visada galima prikelti Gishki Ariel ir kviesti ketvirto rango Xyz monstrą!

Gishki Ariel

FLIP: You can add 1 "Gishki" monster from your Deck to your hand.

Ariel iš esmės yra Gravekeeper‘s Spy, tačiau ir Spy, ir Ariel yra lėti, todėl nemažai žaidėjų Ariel naudoja tik kelias kopijas arba nenaudoja iš viso. Žinoma, lėtesnis sąstatas, kartu su Pot of Duality, suteikia papildomo stabilumo, tačiau dabartinė meta nėra tinkama lėtoms kaladėms, net nekalbu apie vis didėjančią Thunder King Rai-Oh grėsmę. Antra vertus, Ariel suteikia stabilų pirmą ėjimą, kurio taip pritrūksta, o ir 1800 DEF dažnai sustabdo priešininko machinacijas (įvedus šį žodį į Google, pirmas puslapis nusėtas trumpinio FNTT Liūdna). Aišku, taip pat kaip Salvage tampa vis geresnė vėliau žaidime, Gishki Ariel atitinkamai netenka savo vertės, todėl pradėjus ritualų salvę dažnai Gishki Ariel liks nepanaudota rankose.

Gishki Chain

When this card is Normal Summoned: Look at the top 3 cards of your Deck. If there is a Ritual Monster(s) or Ritual Spell Card(s), you can reveal one of them to your opponent and add it to your hand. Then return the other cards to your Deck in the order of your choice.

Galbūt iš pirmo žvilgsnio atrodo smagiai, tačiau dabar ne 2005-ieji: 1800 ataka nebėra tokia įspūdinga ir tikrai ne visada pavyks sužvejoti kortą Gishki Chain efektu. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį, jog jis negaus efekto iškviestas Special Summon‘u, todėl nėra galimybės panaudoti Gishki Beast. Žinoma, niekas nedraudžia rinktis Gishki Chain, bet yra geresnių alternatyvų, kurios nepriklauso nuo sėkmės.

Gishki Marker

When this card is Summoned: You can target 1 "Gishki" Ritual Monster or "Gishki" Ritual Spell Card in your Graveyard; add that target to your hand.

Labai įdomi korta, tačiau ji sugrąžina Evigishki monstrą arba Gishki Aquamirror. Patikėkite – pakankamai dažnai kapinėse nebus nei Aquamirror, nei Evigishki monstro, nes jie perdirbami itin greitai. Aišku, galimybę prikelti jį su Gishki Beast visada gundo, tačiau tokią galimybę aš esu linkęs palikti paprastiems turnyrams arba dvikovoms virtualioje erdvėje.

Gishki Vanity

During your Main Phase: You can discard this card; this turn, your opponent cannot activate Spells, Traps, Spell/Trap effects, or Monster Card effects when a "Gishki" monster is Ritual Summoned, or when a "Gishki" Ritual Spell Card is activated.

Pakankamai nebloga korta, jeigu ant priešininko stalo dantis krapšto Evolzar Laggia, tačiau Lietuvos klimatas šiek tiek per šaltas ir Laggia sutinkama retai. Žinoma, rimtesniuose turnyruose tikrai jų pasitaikys. Ir ne vien jų – Solemn Warning, Solemn Judgment, Bottomless Trap Hole ir panašios kortos labai trukdo Gishki planams, todėl Gishki Vanity tikrai atrodo neblogai. Deja, Mystical Space Typhoon Lietuvoje turėtų puikiai susitvarkyti ir be Vanity pagalbos, todėl Gishki Vanity telieka atsarginiu planu, jeigu kada nors suvešės Anti-Meta.

Ar turi raumeny?

Iš esmės Evigishki monstrų pasirinkimas lemia kaip jūsų susirinkta Gishki kaladė veiks. Pavyzdžiui, Evigishki Gustkrake reikalaus būti perdirbtai ir geriau veiks, jeigu naudosite tik šešto arba aštunto lygio Evigishki monstrus. Arba Evigishki Zealgigas bus efektyviausias, jeigu kaladės resursus sutelksite į jo iškvietimą. O kaladė, paremta Evigishki Psychelone, paprasčiausiai neveiks. Nešvaistydami pernelyg daug laiko (ir vietos šiame aprašyme), štai Evigishki monstrai:

Evigishki Gustkrake ir Evigishki Mind Augus

Cannot be Normal Summoned or Set. Must first be Ritual Summoned. You can Ritual Summon this card with any "Gishki" Ritual Spell Card. When this card is Ritual Summoned: Look at up to 2 random cards in your opponent's hand, and shuffle 1 of them into the Deck.

Jeigu jaučiate potraukį imituoti Wind-Up monstrus ir išmesti priešininko ranką, tada Evigishki Gustkrake yra kaip tik jums. Gustkrake sąstatas leidžia žaisti dvejopai – arba anksti išnaudoti turimus resursus ir iškviesti Gustkrake tris ar keturis kartus, arba kontroliuoti priešininko ranką per visą žaidimą ir skaldyti jam antausius su 2400 ATK čiuptuvais. Pastarasis variantas skamba smagiai, bet kaip atlikti pirmąjį variantą? Instrukcija:

Tarkime rankoje turite porą Gishki Aquamirror ir porą Evigishki Gustkrake.
1. Aktyvuojate Gishki Aquamirror, išmetate Evigishki Gustkrake, iškviečiate rankoje likusį Evigishki Gustkrake (-2)
2. Gustkrake efektas pašalina vieną kortą iš priešininko rankų (-1) Gishki Aquamirror efektas sugrąžino Gustkrake į rankas, o Aquamirror sugrįžta į kaladę (0).
3. Aktyvuojate antrąjį Gishki Aquamirror, paaukojate lauke esantį Gustkrake ir iškviečiate Aquamirror pagalba sugrąžintą Gustkrake (-2)
4. Gustkrake savo efektu vėl nugenėja priešininko ranką (-1). Gishki Aquamirror vėl sugrąžina Gustkrake į rankas (0)

Žinoma, galutinis rezultatas nesuteikia realaus pranašumo, tačiau lauke džiaugsitės 2400 monstru, o priešininkas nebeturės tiek daug galimybių atsakyti į jį. Taip pat papildomos Salvage kopijos šiuo atveju jums būtų suteikusios pranašumą, nes viena korta paprasčiausiai pavirstų vienu Gishki Aquamirror ir Evigishki Gustkrake (atsimenate Vision Gishki ir Gishki Shadow, ar ne?). Tarp kitko, atkreipkite dėmesį, jog geriau aukai naudoti ne Gishki Shadow ar Vision Gishki, o kitą ritualinį monstrą, jeigu norite per vieną ėjimą sutriuškinti varžovą. Kitu atveju Gishki Aquamirror kapinėse tik padeda atgauti pranašumą, jeigu jūsų iškviestas Evigishki miršta.

KALADĖS VEIKIMO PAVYZDŽIAI

Kadangi Gustkrake ir Mind Augus yra šešto lygio, labai nesunku pasinaudoti naujaisiais Hieratic Drakonais, kurie puikiai veikia su Gishki ritualais. Kadangi vanilinis drakonas atsiras juos bet kaip paaukojus, Hieratic Drakonus patogu naudoti Gishki Aquamirror kainai. Nusiunčiate vieną iš Hieratic Drakonų, iškviečiate šešto lygio drakoną ir kviečiate dar neišleistą Xyz monstrą Constellar Ptolemys M7, sugebantį sugrąžinti jums į rankas monstrą iš kapinių. Žinoma, atjungiate Evigishki Gustkrake, susigrąžinate Hieratic Drakoną arba vieną iš Gishki monstrų, o tada sėkmingai aktyvuojate Gishki Aquamirror efektą ir atgaunate atjungtą Evigishki. Rezultatas? M7 lauke, viena korta išmesta iš priešininko rankų, M7 efektu sugrąžinta korta IR Evigishki Gustkrake rankose. Nors „Hieratic Gishki“ vis dar gana nauji, tačiau idėja įgyja vis daugiau populiarumo Japonijoje ir jau konkuruoja su geriausiomis kaladėmis.

Cannot be Normal Summoned or Set. Must first be Ritual Summoned. You can Ritual Summon this card with any "Gishki" Ritual Spell Card. When this card is Ritual Summoned: Target up to 5 cards in any Graveyard(s); shuffle those targets to the Deck.

Prieš kalbėdamas apie stipresnius Gishki monstrus, noriu pabrėžti, jog Evigishki Mind Augus tėra pagalbinis ritualinis monstras, kuris naudingas tik tada, kai priešininkas dažnai naudojasi kapinėmis, pavyzdžiui, su Inzektor. Evigishki Tetrogre, tuo tarpu, tiesiog nevertas dėmesio, nes dažniau padėsite priešininkui, o ne sau.

Evigishki Levianima ir Evigishki Soul Ogre

Cannot be Normal Summoned or Set. Must first be Ritual Summoned. You can Ritual Summon this card with any "Gishki" Ritual Spell Card. Once per turn: You can discard 1 "Gishki" monster to target 1 face-up card your opponent controls; shuffle that target into the Deck.

Kol Levianima neišleistas, Evigishki Soul Ogre kol kas vienintelis aštunto lygio Evigishki. Aš asmeniškai visiškai nepasitikėčiau Evigishki Soul Ogre, nes, priešingai nei kiti Evigishki, jis reikalauja papildomų resursų, kurių Gishki žaidėjas paprasčiausiai negali leisti, norėdamas ilgiau išlikti žaidime. Žinoma, jeigu reikia pabaigti žaidimą, Soul Ogre yra puikus pasirinkimas, todėl aš laikyčiau tris Levianima ir vieną Soul Ogre, jeigu norėčiau žaisti aštunto lygio Evigishki.

Cannot be Normal Summoned or Set. Must first be Ritual Summoned. You can Ritual Summon this card with any "Gishki" Ritual Spell Card. When this card declares an attack: Draw 1 card, and reveal it. If the card is a "Gishki" monster, look at 1 random card in your opponent's hand.

Atsimenate aukščiau aprašytą kombinaciją, išnaudojančią Evigishki Gustkrake? Levianima net geresnis, nes jis turi didesnę ataką ir gali jums kaupti resursus, jeigu priešininkas nesugeba Levianima nusikratyti po pirmos atakos. Smagiausia, jog Levianima suveikia vos paskelbus puolimą, todėl nesvarbu, ar priešininkas aktyvuos Sakuretsu Armor ar Dimensional Prison – kortą vis tiek trauksite. Aišku, nebėra galimybės kviesti Xyz monstrus, tačiau nėra prasmės, kai kiekvieną ėjimą Levianima padidina jūsų resursus, reikalingus kviesti papildomus Evigishki.

Evigishki Zealgigas

Cannot be Normal Summoned or Set. Must first be Ritual Summoned. You can Ritual Summon this card with any "Gishki" Ritual Spell Card. Once per turn: You can pay 1000 Life Points; draw 1 card, and reveal it. If it is a "Gishki" monster, shuffle 1 card on the field into the Deck.

Nors Zeal Gigas atsiras tik kitų metų sausį, laukti tikrai verta. Manėte, kad Levianima gana didelis? Pasvajokite, nes Zeal Gigas dar didesnis ir turi triuškinančiai didelę 3200 ATK. Žinoma, jo efektas kainuoja, tačiau visiškai suveikęs Zeal Gigas efektas vertas, nes dažnai Zeal Gigas ir priešininko gyvybės taškus skiria erzinantis Number 39: Utopia ar užverstas Mirror Force. Smagiausia, jog vos Zeal Gigas efektas prasideda, tai yra, kai traukiate kortą, priešininkas nebegali niekuo atsakyti, todėl atvertus Gishki monstrą nei Compulsory Evacuation Device, nei Effect Veiler nebepadės.

O kai pavyksta iškviesti du Zeal Gigas, tuomet priešininkas dažniausiai pralaimi ne tik dėl to, jog nusikratyti pora 3200 ATK demonų yra sudėtinga, bet ir dėl to, jog jie du ant stalo gali padaryti pakankamai žalos. Aišku, dvi Zeal Gigas atakos iš viso padaro 6400 žalos, tačiau jų iškviestas Xyz monstras viską keičia.

2 Level 10 monsters
Once per turn: you can detach 1 Xyz Material from this card; inflict 2000 damage to your opponent.

Susipažinkite Super Dreadnought Cannon Express Gustaph Max, tai – jūsų būsima mirtis. Ateityje dažniau pamatysite patranką, pagamintą iš poros Red-Eyes Darkness Metal Dragon, tačiau Gishki neatsilieka ir taip pat derinasi prie naujausių žudymo madų. Atrodo nerealu, tačiau iškviesti du Zeal Gigas yra tikrai lengva ir, pažaidę su šia kalade, pamatysite, jog jos greitis ir stabilumas – pasakiškas.

Oda

Be įprastų burtų ir spąstų kaip Monster Reborn ar Torrential Tribute, Gishki kaladė taip pat gali naudoti Mind Control, Spiritual Water Art - Aoi, Aquamirror Meditation, Pot of Duality, Effect Veiler, Preparation of Rites, Manju of the Ten Thousand Hands, Tragoedia ir Gorz the Emissary of Darkness. Turbūt reikėtų išskirti Tragoedia ir Meditation, nes Tragoedia išskirtinai tinka tik Zeal Gigas sąstatuose, o Aquamirror Meditation ne visada pasiteisina, nors kol kas man ketvirtas Salvage tikrai patinka. Taip pat kai kuriems Manju ir Preparation of Rites gali atrodyti keistai – juk Gishki ir taip turi po dvidešimt Aquamirror ir Evigishki monstrų, kam dar? Na, Manju yra šiek tiek lankstesnis ir tinkamai panaudotas suteikia stabilumo, o Prepration of Rites visgi yra +1 pagal kortų pranašumo teoriją ir iš dalies veikia kaip Salvage.

Aišku, jeigu neturite ką veikti ir jūsų turima Gishki kaladė nusibodo, visada galite pabandyti Hieratic versiją arba inkorporuoti Trade-In variklį. O jeigu jums atrodo, jog trijų Gishki Aquamirror per daug, išbandykite Forbidden Arts of the Gishki – korta tikrai įdomi ir gali laisvai apsukti stalą tinkamoje situacijoje. Tik atkreipkite dėmesį, jog uždraustajam ritualui reikia tikslaus lygio, todėl ne visada pavyks atimti iš priešininko Stardust Dragon ar Thunder King Rai-Oh. Žinoma, Thunder King Rai-Oh šiaip ar taip nereikia bijoti, nes jis negali pažaboti Gishki ritualų. Kas gi gali?

Beveik niekas!

Ritualai tikrai neišnyko ir žaidėjai vis dar gali praktikuoti demonų kvietimą. Žinoma, ritualai nebėra tokie galingi kaip, pavyzdžiui, Demise, King of Armageddon laikais, tačiau Gishki išskirtinai geri ir verti dėmesio. Rimtai, kas nenorėtų laimėti su 3200 ATK monstru ar sunaikinti pusę priešininko rankos? Aš norėčiau, todėl pirkčiau Hidden Arsenal 5 arba užsisakyčiau kortas internetu. Žinoma, Hidden Arsenal 6 ir 7 turės geresnių Gishki monstrų (Zeal Gigas, laukiu tavęs!), todėl taupyčiau dienpinigius ir jiems.