SOCIALINIAI TINKLAI

   

SKAITLIUKAI

web tracker



NARŠYMUI



AKADEMIJA

Pradžia
Apie mus
Naujokams
Nuorodos
Vadovybė
TOP 10
Reitingai
Fondas
Parašai
Geradariai
Kontaktai
Reklama
Auka Akademijai
. . . . . . . . . . . . . . .
FAKULTETAI

Slifer'ių
Ra
Obelisk'ų
Slaptas
. . . . . . . . . . . . . . .
VEIKLA

Klubai
Biblioteka
Žurnalas The Duelist
Kaladžių Aruodas
Mokymo programa
Turnyrai
Ordinai
Konkursai
Egzaminų Centras
. . . . . . . . . . . . . . .
BENDRAUKIME

Senasis Forumas
Naujasis Forumas
Skype
Paplepėk
. . . . . . . . . . . . . . .
LAISVALAIKIS

Kinas
Manga GX
Kortų Galerija
Darbastaliai
Fanų piešiniai
Siuntiniai
. . . . . . . . . . . . . . .
SVARBU

1. PRIĖMIMAS VIII
2. Turnyrai
. . . . . . . . . . . . . . .

Visagaliai Dievai

Paskaitos autorius: Buvęs Vyr. Dėstytojas Alone.

2009.10.10
Paskaita besidomintiems Dievais
Paskaitos bendraautorius: Rektorius M-zidinys

VISAGALIAI DIEVAI

Egiptiečių Dievų kortos (dar žinomi kaip trys Fantomo Dievai) - vienos iš galingiausių Yu-Gi-Oh žaidimo kortų. Jos buvo sukurtos ir įvairiausiais būdais paskleistos po pasaulį, kad save gerbiantys kolekcionieriai galėtų pasigirti savo kolekcijoje turintys nesustabdomus Dievus. Kortos nebuvo skirtos naudoti realiose kovose ir oficialiuose turnyruose, nes ant jų nėra užrašytų efektų, jos yra skirtingų spalvų (abi pusės yra atitinkamai: raudonos, geltonos ir mėlynos spalvos). Taip pat ant kortų užrašyta, kad jų naudoti negalima. Tačiau yra išleista Obelisk the Tormentor korta, kurią galima oficialiai naudoti turnyruose, nes ji yra normali (tinkamos spalvos) efektinė korta (tik japoniška versija). Kitų Dievų naudoti negalime, o ir neoficialiose kovose gali iškilti didelių ginčų ir konfliktų dėl jų efektų, nes NIEKAS nežino kokie jų efektai iš tikrųjų yra. Oficialiai skelbiama, kad Dievai efektų išvis neturi.

DIEVAI:

Slifer the Sky Dragon X000/X000 Light / 10 LV / Divine - Beast / dar priskiriamas Dragon tipui (Sliferis, Padangių Drakonas) dar kitaip žinomas kaip Sky Dragon of Osiris arba Slifer the Executive Producer (LitlleKuriboh humoro forma). Originalus pavadinimas reiškia Egiptiečių dievybę Ozyris - mirties, pomirtinio pasaulio ir derlingumo dievas, pirmasis visos žmonijos karalius. Kitas Dievo pavadinimas kilo iš žmogaus Roger Slifer pavardės, kuris dirbo prie anime pritaikant jį Amerikos/Europos rinkai. Kitaip sakant Slifer - realaus žmogaus pavardė.

Obelisk the Tormentor 4000/4000 Light / Divine - Beast / dar priskiriamas Warrior tipui (Obeliskas Kankintojas) dar kitaip žinomas kaip Giant God-Soldier of Obelisk. Pavadinimas atkeliavo iš termino “Obeliskas” - aukštas, keturbriaunis, smailėjantis monumentas su piramide viršūnėje.

The Winged Dragon of Ra ????/???? Light / 10 LV / Divine - Beast / dar priskiriamas Machine tipui. (Sparnuotasis Ra Drakonas) dar kitaip žinomas kaip Winged God-Dragon of Ra arba LittleKuriboh jį pakrikštijo Mega Ultra Chicken vardu. Korta atstovauja Egiptiečių dievybę RA - saulės dievas, vienas svarbiausių dievų, polifunkcionalus dievas, dievas kūrėjas. Simbolizuoja dvasinę šviesą ir intelektą. Kartais Ra vadintas „didžiuoju katinu“.


KUR GALIME JUOS RASTI?

Pirmutinė dievų kortų serija buvo sukurta Konami 2000.12.07 Japonijoje ir visi trys Dievai buvo pridėti prie žaidimo Yu-Gi-Oh! Duel Monsters IV: Battle of Great Duelist. Antroji versija buvo realizuota taip pat Konami 2003.04.13, specialiame papildyme, pridėto prie Game Boy Advance žaidimo Yu-Gi-Oh! Duel Masters Internetonial – Worldwide Edition.

Trečioji kortų serija buvo platinama kitaip. The Winged Dragon of Ra buvo įdėtas kaip limituota korta Yu-Gi-Oh! The Dawn of Destiny Xbox 2004.03.04 žaidime. Slifer the Sky Dragon buvo išleistas specialioje kortų papildymo pakuotėje kartu su filmu Yu-Gi-Oh!: The Movie: Pyramid of Light (Oficiali svetainė ČIA) 2004.11.23. Obelisk the Tormentor galiausiai buvo išleistas kaip dovana Jungtinėse valstijose, Shonen Jump žurnalo prenumeratoriams 2005 metais.

Jų paklausa buvo didelė, antrinėje rinkoje kainos didėjo, todėl buvo išleista daugiau Dievų kortų kopijų, kurios išplatintos rytinėje Azijos dalyje. Taigi, papildymo pakuotėje jų niekada nerasite ir vienintelis būdas juos turėti - nusipirkti iš privaraus žmogaus užsienyje.

O dabar aprašysiu kiekvieną Egipto Dievų kortą atskirai ir pabandysiu išnagrinėti jų efektus, savybes, galias, kurios buvo naudojamos anime, žaidimuose ir mangoje. Realybėje Dievai efektų juk neturi...

BENDRI EFEKTAI:

1. Kad būtų Normaliai iškviesti į lauką, visi Dievai reikalauja 3 monstrų aukų. Tai laikoma Normaliuoju kvietimu.
2. Dievų neveikia spąstų kortos. Monstrų ir burtų efektai Dievus veikia tik vieną ėjimą, įskaitant ir jūsų pačių efektus (Pvz: Swords of Revealing Light sustabdys Dievus tik vieną ėjimą), išskyrus tas kortas, kurios nukeliauja į kapinyną (Pvz: Monster Reborn).
3. Dievų negali pasisavinti jūsų priešininkas, tačiau gali pasikeisti jų savininkai, kol jie nėra iškviesti į lauką.
4. Kai Dievas yra Specialiai iškviečiamas burtų kortos efektu, jis lauke išbūna tik vieną ėjimą.
5. Tik išrinktieji žaidėjai gali valdyti šias kortas. To nepaisantys žaidėjai gali užsitraukti Dievų rūstybę.

Kituose šaltiniuose galima rasti, kad Dievus veikia kortos, kurios nesitaiko (Target). Pvz: lauko burtų kortos, Gravity Bind ar Mirror Force, o juk tai spąstų kortos, kurioms Dievai turi imunitetą. Taip pat Dievai turi hierarchinę struktūrą. Ra Dievas užima aukščiausią vietą, o Sliferis ir Obeliskas yra lygiaverčiai ir užima žemesnę vietą. Todėl Slifer the Sky Dragon ir Obelisk the Tormentor efektai neveiks The Winged Dragon of Ra.

Slifer the Sky Dragon

Tikroji Ozyrio/Sliferio korta neturi jokio efekto išspausdinto ant pačios kortos. Sliferio kortos aprašas sako: “The heavens twist and thunder roars, signaling the coming of this ancient creature and the dawn of true power."

• ATK (Attack Points) X000 / DEF (Defense Points) X000

[I VARIANTAS] “1) Every time opponent summons creature into the field, the point of the player's card is cut by 2000 points. 2) X stands for the number of the player's cards in hand. " (Lt. Kiekvieną kartą, kai priešininkas išsikviečia monstrą, monstro ataka sumažėja 2000 taškų. X yra kortų kiekis rankoje, už kurias Sliferio ataka padidėja po 1000 taškų).

ATK X000/DEF X000. X stands for the number of cards that the controller of this card holds in hand. Šis efektas buvo pirmasis Yu-Gi-Oh! manga kovoje 173 ir anime epizodo 66 serijoje. Pvz: Jei žaidėjas turi 6 kortas rankoje Sliferio ataka ir gynyba yra ATK 6000/DEF 6000.

[II VARIANTAS] Game Boy žaidime “The Sacred Cards” and “Reshef of destruction” Sliferis turi 4000 ATK ir DEF taškų ir tokį efektą: "Increase the ATK and DEF of this card by 1000 points for each card in your hand (Lt. Šios kortos ataka ir gynyba padidėja po 1000 taškų už kiekvieną kortą tavo rankoje)

Ši savybė pritaikoma tik vieną kartą ir tik tuomet, kai tu aktyvuoji šį efektą. Taigi, išmetant kortas iš rankos ar ištraukiant naują kortą Sliferio ataka nepakinta. “Reshef of Destruction” žaidime Sliferio ataka ir gynyba kinta kiekvieną kartą, kai yra ištraukiama ar išmetama korta, tai reiškia, kad keičiant kortų skaičių rankoje Sliferio ataka ir gynyba atitinkamai kinta, tačiau jis vis tiek gauna po 1000 taškų už kiekvieną kortą rankoje.

[III VARIANTAS] "Each time your opponent summons a monster into the field, if it is in Attack Position, decrease its ATK by 2000 points; if it is in Defense Position, decrease its DEF by 2000 points. If the ATK or DEF of that monster is reduced to 0 by this effect, destroy that monster". (Lt. Kiekvieną kartą, kai priešininkas iškviečia monstrą ir jei jis yra atakos pozicijoje, sumažėja to monstro ataka 2000 taškais, jei gynybos pozicijoje, gynyba sumažėja 2000 taškais. Jei gynyba arba ataka yra sumažinama iki nulio, sunaikinamas tas monstras). Šis efektas žinomas kaip “Thunder – Summoning Blast” (Lt. Griaustinio – iššaukimo smūgis) japonų anime ir mangoje, o anglų anime ir mangoje “Lightning Blast” (Lt. Žaibo smūgis). Pirmą kartą panaudota buvo Yu-Gi-Oh! Manga kovoje 174 ir anime 66 epizode.

Pavyzdžiui: jei priešininkas išsikvies Jinso (ATK 2400 / DEF 1500) gynybos pozicijoje, Sliferio efektas aktyvuosis ir sunaikins Jinso numušant jo gynybą iki 0, bet paliks ataką nepaliestą. Jei priešininkas išsikvies Jinso atakos pozicijoje, ataką numuš 2000, tačiau jis nebus sunaikintas, nes ataka bus ne 0, o 400. Ši taisyklė yra pritaikyta prie anime taisyklių, nes monstrai į gynybą yra iškart dedami atversti, o ne set'inami.

Ozyrio ataka yra žinoma kaip “Superconductive Wawe – Thunder Force” (Lt. Super konduktyvi bangos – griaustinio jėga). Anglų anime Sliferio ataka paprastai vadinama tiesiog – “Thunder Force” (Griaustinio Jėga).

Winged Dragon of Ra

Ra efektas yra labiau orientuotasi į Yu-Gi-Oh! japonų anime ir/ar manga. Kaip ir Sliferis, reali Ra korta neturi ant kortos išspausdinto efekto. Ant kortos yra tik užrašyta: "Spirits sing of a powerful creature that rules over all that is mystic." Kai kurie žmonės sako, kad reikia pasakyti užkeikimą, norint kad jis pasirodytų.

Yu-Gi-Oh! mangoje “The Winged Dragon of Ra” vietoj atakos ir gynybos skaičių turi keturis klaustukus (????). Anime/mangos versijoje kortos tekstas užrašytas hieratiniu raštu, tai yra hieroglifų speciali forma, naudota tik tarp aukšto rango senovės egiptiečių žynių. Šie paslaptingi hieroglifai saugo Ra didžiulę jėgą, galingą slaptą gebėjimą, kuris gali būti aktyvuotas tik tuomet, kai išverčiamas ir perskaitomas užrašas.

Pagal Japoniškąsias Yu-Gi-Oh! anime bei manga versijas, hieratikų tekstas išspausdintas ant Ra kortos yra suskirstomas į tris Ra gebėjimų grupes.

• (1-as gebėjimas) “Ra shall acquire the power of three tributes. However, only those who offer the ancient incantation to heaven shall God follow."
• (2-as gebėjimas) “God shall revive from earth and his own life, one shall be united with God, and all enemies on the battlefield shall be incinerated by offering the Ritual of Revival”.
• (3-ias gebėjimas) "In an instant, God shall become a Phoenix and all evil spirits chosen by it shall repose on earth."

Pirmos dvi efekto grupės paaiškina trečiąją sekciją, tai yra tikrąją Ra jėgą… Angliškoje Yu-Gi-Oh! versijoje hieratinis tekstas turi kitą reikšmę. Jį perskaitę galime valdyti Dievą.

"Great beast of the sky, please hear my cry.
Transform thyself from orb of light and bring me victory in this fight.
Envelop the desert with your glow and cast your rage upon my foe.
Unlock your powers from deep within so that together we may win.
Appear in this Shadow Game as I call your name,
Winged Dragon of Ra!"

Angliškoje versijoje 221 epizode kai Atemas išsikviečia RA ištaria tokius žodžius:

"Almighty protector of the sun and sky, I beg of thee, please heed my cry.
Transform thyself from orb of light and bring me victory in this fight.
I beseech thee, grace our humble game.
But first I shall...call out thy name,
Winged Dragon of Ra!"

RA TIKRASIS EFEKTAS:

Ra tikroji jėga susideda iš trijų dalių:

I EFEKTAS: "Ra's original ATK is the sum of ATK's of the monsters tributed to summon it; its original DEF is the sum of DEF's of the monsters tributed to summon it. (Lt. Ra originali ataka/gynyba lygi visų jam iškviesti panaudotų monstrų atakų/gynybos sumai). Šis efektas buvo panaudotas Mariko tarno-Odiono Yu-Gi-Oh! mangos kovoje 216 ir anime 89 epizode.

Pavyzdžiui: Žaidėjas paaukoja Blue – Eyes White Dragon (ATK 3000 / DEF 2500) Dark Magician (ATK 2500 / DEF 2100 ) ir Red Eyes Black Dragon (ATK 2400 / DEF 2000), kad išsikviestų Ra. Ra ataka tampa 3000 + 2500 + 2400 = 7900, gynyba 2500 + 2000 + 2100 = 6600.

II EFEKTAS: Valdovas būtinai turi pasakyti hieratinį tekstą, kad galėtų kontroliuoti Ra. Šis efektas galioja abejoms pusėms. Taigi, jei vienas negali perskaityti teksto, tuomet kitas gali pabandyti tai padaryti. Šis efektas buvo naudojamas Mariko 222 serijoje ir anime epizode 92 dalyje.

Jei iškvietus Ra niekas negali perskaityti teksto, tuomet Ra būna “Sferiniame rutulyje” (švytinčiame, auksiniame rutulyje). Ra negali būti naudojamas puolimui ar gynybai, kitaip sakant Ra, esantis sferiniame rutulyje, neturi kovos pozicijos, negali pulti ir nėra "target'inamas" burtų, spąstų ar efektinių monstrų, taip pat negali apginti žaidėjo gyvybės taškų ar naudoti savo efektų. Kitaip sakant jis lyg ir neegzistuoja. Kai žaidėjas pagaliau perskaito tekstą, Ra išsilaisvina iš šio rutulio.

III EFEKTAS: "When Ra is Special Summoned from the Graveyard, it obtains one of the two following effects: (Lt. Kai Ra yra specialiai iškviečiamas iš kapinyno, galime aktyvuoti vieną iš dviejų savybių.). Pirmoji savybė žinoma kaip OTK (One turn Killer). Šis efektas buvo panaudotas Marik`o 236 manga serijoje ir 97 epizode.

1) " Transfer as many of your Life Points (LP) to Ra as its original ATK" (Lt. Perversk kiek nori savo gyvybės taškų (LP) į Ra originalią ataką. Pvz: žaidėjas turi 8000 gyvybės taškų, tuomet prisikelia Ra ir panaudodamas efektą Ra perveda 7999 gyvybės taškų, o sau pasilieka 1 gyvybės tašką. Tokiu atveju Ra galia bus 7999.

2) " In addition, sacrifice any number of monster other than Ra on your side of the field. Their ATKs are added to Ra's original ATK. (Lt. Paaukok bet kokį monstrų skaičių savo lauko pusėje, išskyrus patį Ra. Ra gauna tų paaukotų monstrų ataką.

Šis efektas nebuvo aktyvuojamas iki Yu-Gi-Oh! manga 269 serijos ir 139 anime epizodo. Pvz: Ra turi ATK 0 / DEF 0. Žaidėjas paaukoja Blue Eyes White Dragon (ATK 3000) Ra ataka tampa 3000. Tačiau nežinoma ar prisideda gynybos, taip pat nežinoma ar panaudojus efektą pridėta ataka yra originali ar tik laikina.

Tačiau yra dar vienas efektas: 3) "Ra destroys any one monster at the cost of 1000 Life Points". (Lt. sumokėjus 1000 gyvybės taškų, Ra sunaikina bet kokį monstrą ). Šis efektas buvo panaudotas Marik`o manga 249 serijoje ir anime 127 epizode. (Efektas netaikomas naikinant kitus dievus)

IV EFEKTAS: "During the turn this effect is activated, Ra can attack each and every monster that exists on your opponent's side of the field and, if possible, further attack the opponent's Life Points directly". (Lt. Per šį ėjimą, kai yra aktyvuojamas šis efektas, Ra gali pulti kiekvieną monstrą, kuris yra priešininko lauke, taip pat jei įmanoma, pulti priešininko gyvybės taškus tiesiogiai.).

V EFEKTAS: “When this effect is activated, Ra will transform itself into its "Phoenix Mode", otherwise known as "God Phoenix" (Lt. Kai šis efektas yra aktyvuojamas Ra gali paversti save į “Fenikso režimą”, kitaip žinomas kaip “Dievo feniksas”). Tai yra tikra ir neribota Ra forma.

Ra negauna kovos žalos ( taip pat negali būti sunaikinamas kovos režimu). Ra kontroliuojantysis negauna jokios kovos žalos. Šis efektas buvo panaudotas Mariko manga kovoje 267 serijoje ir anime 138 epizode. Pagal Mariką Ra fenikso režimas yra nemirtingas, taip pat nei monstro efektai/burtų ar spąstų kortos negali būti nusiųstos nuo lauko tol, kol jis bus Fenikso režime.

VI EFEKTAS: "Ra can attack during the same turn it is Special Summoned". (Lt. Ra gali pulti tą patį ėjimą, kai yra specialiai iškviečiamas). Šis efektas žinomas kaip “Swift Attack” arba “Instant Attack”.

Ra (kovos režimu) ataka yra žinoma kaip “God blaze Cannon” (Lt. "Dievo deganti patranka” japonų anime ir mangoje, o anglų versijos anime “Blaze Cannon” (Lt. Deganti patranka).

Obelisk the Tormentor

Obelisko aprašas sako: "The descent of this mighty creature shall be heralded by burning winds, and twisted land. And with the coming of this horror, those who draw breath shall know the true meaning of eternal slumber."

• ATK (Attack points) 4000/DEF (Defense points) 4000

• "Offer two monsters on your side of the field as a tribute to destroy all opponent's monsters and inflict 4000 to his or her life points directly" (Lt. Paaukok du monstrus, easnčius tavo lauko pusėje, tuomet sunaikink visus priešininko monstrus ir padaryk 4000 žalą priešininko gyvybės taškams.).

Tačiau Yu-Gi-Oh! OCG Obelisko efektas yra toks:

• "Offer two monsters on your side of the field to destroy all monsters on your opponent's side of the field and inflict 4000 points of damage to their life points. During the turn that this card's effect is activated, it cannot attack again". (Lt. Paaukok 2 monstrus, esančius tavo lauko pusėje ir sunaikink visus priešo monstrus bei padaryk 4000 žalą jo gyvybės taškams. Per šį turą, kai šios kortos efektas buvo aktyvuotas, ji negali pulti).

Šis efektas yra žinomas kaip “Soul Energy Max” (Lt. Energinės sielos maksimumas). Japonų anime ir manga obelisko ataka yra žinoma kaip ”God Hand Crusher” (Lt. Dievo rankos dūžis (smūgis)). Ir nuo šio efekto, kai jis aktyvuojamas Obelisko ataka žinoma kaip “God Hand Crusher/God Hand Impact (Lt. Dievo rankos išsiveržimas) ar anglų anime žinoma kaip “Fist of Fate/Fist od Fury”. (Lt. Smūgio baimė).

Kai kurie sako, kad panaudojus Obelisko efektą, jis gauna neribojamą ataką (begalybė) ir puola priešininką tiesiogiai, kiti sako, kad užuot puolęs jis padaro 4000 žalos nuo efekto (net nepuolęs).

Pagal neoficialią versiją, kai Obeliskas paaukoja 2 monstrus, jis gali pulti visus monstrus priešininko lauke ir tuo pačiu metu padaryti 4000 žalos gyvybės taškams. Šis efektas buvo įdėtas į Yu-Gi-Oh! kortų taisyklių knygą, kuri vadinasi Thousand Rule Bible (Lt. Tūkstancio taisyklių biblija).

Vis tiek nebuvo sutikta su Obelisko efektu. Kai efektas yra aktyvuojamas, panaudojamas monstrų sunaikinimo efektas ir tuomet padaroma 4000 žalos priešininko gyvybės taškams, šis efektas buvo taip paplitęs, kad jis tapo kažkaip “oficialus”. Kai Yu-Gi-Oh! Pasiekė vakarų pasaulį ankstyvuosiuose 2002-uose šis efektas paplito internete.

Galiausiai net pats Kazuki Takahashi, Yu-Gi-Oh! autorius patvirtino, kad 275 serijoje, kurioje paaukojus du monstrus, Obelisko ataka tampa "8" (begalinė).

KĄ DAR GALI DIEVAI?

Baigiantis Yu-Gi-Oh! serijomis, trys Egiptiečių dievai susijungė į padarą, kuris vadinamas, The Creator God of Light, Horakhty (šviesos kūrėja – Halakti). Jis buvo iškviestas, kai Faraonas prisiminė savo tikrąjį vardą, tuomet Harakhiti sunaikino blogąjį Zorc Necrophade ir išlaisvino Egiptą nuo tamsos.

Yu-Gi-Oh! filme: Sliferis, Ra susijungia su Obelisku, kuris pavirto į padaro formą su neribojama jėga. Tai leido Yugiui sunaikinti Anubį Theinen the Grat Sphinx su didele ataka, “Titan Firestorm” smūgiu ir laimėti kovą.

APIBENDRINIMAS

Apibendrinant galime teigti, kad Dievų efektų yra prigalvota daug, tačiau mes patys galime nuspręsti, kurie efektai labiausiai tinka šiems Dievams ir naudoti juos neoficialiose kovose, prieš tai susitarus su savo priešininku. Taip pat juos galime išbandyri ir įvairiausiuose žaidimuose, kurių efektai, kaip pastebėsite, skirsis. Daugiausiai ginčų sukelia The Winged Dragon of Ra, nes jam yra prigalvota daugiausia efektų ir neaišku kiek jų galima naudoti per vieną ėjimą.